Pigūs skrydžiai į Oslą

Kas daro Norvegijos sostinę tokia ypatinga ir kodėl jai aplankyti daug kas ieško pigių skrydžių į Oslą? Nepaisant to, kad tai Nobelio taikos premijos gimtinė, ar keletos garsiausių pasaulyje muziejų namai, Oslas yra vienas vaizdingiausių Europos miestų. Tiesą sakant, milijonų turistų, kasmet įsigyjančių lėktuvo bilietus į Oslą dėka, buvo sukurti nauji vaizdingi turai, leidžiantys atrasti Norvegijos sostinės kiekvieno kampelio grožį. Kur dar pasaulyje rasite metro sistemą, keliaujančią iki miškų ir pėsčiųjų takų miesto ribose? Norvegai didžiuojasi savo sostine ir to paties siekia iš jos lankytojų.

Nepaisant savo grožio, Oslas gali pasigirti turtinga istorija. 19-ame amžiuje Norvegija ir Švedija buvo valdoma Karlo Johano kaip viena karalystė. 1905 metais Norvegija atsiskyrė nuo Švedijos ir šiandien Oslas atlieka Norvegijos politinės, ekonominės ir kultūrinės sostinės vaidmenį. Įprastais ir pigiais lėktuvo bilietais į Oslą keliauja ambasadoriai, studentai, mokslininkai, verslininkai ir turistai. Netgi Norvegijos karališkoji šeima gyvena Osle. Dėl ekonomikos augimo, kurį lėmė naftos eksportas, miestas alsuoja kavinėmis, barais, restoranais ir kultūriniu gyvenimu; teatruose bilietai akimirksniu išperkami.

Oslo klimatas

Tankiausiai Norvegijoje apgyvendintam Oslui būdingas drėgnas žemyninis klimatas, pasižymintis maloniai šiltomis, švelniomis vasaromis ir šaltomis žiemomis.

Vasaros mėnesiais vidutinė oro temperatūra siekia 20 °C. Liepa ir rugpjūtis – šilčiausi metų mėnesiai, temperatūra dažnai pakyla aukščiau nei 26°C. Nors vasaros metu vyraujantys šilti orai kviečia žmones iš viso pasaulio įsigyti pigius lėktuvo bilietus į Oslą, vis tik turistai gali stokoti saulės šviesos, kurios birželį Oslas gauna vos 5 valandas per dieną. Sezono eigoje, rugpjūtį, saulės šviesos Oslui tenka 8 valandas per dieną. Krituliai čia ne retas svečias.

Žiemą orai labai vėsūs, vidutinė temperatūra -1 °C, kartais nukrentanti iki -10 °C. Šalčiausią metų mėnesį sausį, vidutinė temperatūra būna -12 °C. Dažnai lauke verčia neužsibūti sniego gausa, tačiau kovo pabaigoje palankesnė temperatūra vėlgi pritraukia daug turistų. Kitavertus, žiemos sezonas labai populiarus dėl žiemos sporto.

Geriausias laikas aplankyti Oslą

Geriausias laikas įsigyti pigius skrydžius į Oslą – nuo kovo iki rugpjūčio mėnesio, kai pakyla temperatūra ir stulbinančiai prieinamos apgyvendinimo paslaugų kainos – tarp 150-250 JAV dolerių už naktį. Kitavertus, mėgstantiems žiemos sportą ir vėsesnį klimatą, į Oslą palanku keliauti praktiškai bet kuriuo metų laiku.

Susisiekimas su Oslo centru

Gardermoen oro uostas (OSL)

Atstumas: 45 kilometrai nuo Oslo miesto centro.

Gardermoen – tai vienintelis Oslo tarptautinis oro uostas, nuo kurio iki miesto centro greičiausiai (per 20 minučių) nuvykti galima “Flytoget” oro uosto Express traukiniu, paprastai nuo 5.35 val. ryto iki 12.35 val. dienos kursuojančiu kas 10 minučių. Galima vykti ir taksi ar viešuoju transportu: metro, autobusais.